Wielkie Arkana Tarota na maj 2018 r.

Horoskop miesięczny dla Wodnika

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Gwiazdy

Gwiazda będzie w tym miesiącu określała ścieżkę rozwoju wodników. Oznacza to, że znajdą one czas na to, by zregenerować się zarówno fizycznie jak i mentalnie. Będą mogły z nowymi siłami i świeżą wizją zmagać się z dalszym życiem. Gwiazda zapewni im ochronę, a jej moc będzie szczególnie silna.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Maga

W maju mocną stroną zodiakalnych wodników będzie ich wytrwałość, konsekwencja i pracowitość. Wiedzą, że aby odnieść prawdziwy i długotrwały sukces muszą go same wypracować od podstaw, wówczas efekty będą spektakularne. Dla osób postronnych umiejętności, jakie zaprezentują wodniki będą się wydawały wręcz magiczne. Ich nowy pomysł będzie miał wielkie szanse powodzenia.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Słońca

Słońce, jako ostrzeżenie może przestrzegać przed tym, żeby nie świętować triumfu zbyt wcześnie. Być może to chwilowa poprawa sytuacji, a o trwały, długotrwały efekt trzeba będzie jeszcze powalczyć. Wodniki nie powinny oglądać się na pomoc innych, lecz samodzielnie zadbać o swoje szczęście.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Cesarzowej

Dla wodników ważnym momentem będzie spotkanie z kobietą, żoną, matką, przyjaciółką, która w dużej mierze wpływa na ich życie. Doradzi im ona w kluczowej kwestii i pomoże zrealizować ważny plan. Dzięki jej wsparciu wodniki poczują się bezpiecznie i pewnie. Pod opieką cesarzowej odzyskają pełnię sił.

Horoskop miesięczny dla Ryb

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Śmierci

Dla ryb maj będzie miesiącem przełomowym. Coś ważnego zakończy się w ich życiu, ale coś równie ważnego się rozpocznie. Najważniejsze, to nie bać się zmian, które są potrzebne, móc się rozwijać. Przed rybami nowy, ważny etap w życiu osobistym lub zawodowym. Warto rozpocząć go z czystym sumieniem i głową otwartą na nowe pomysły.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Wieży

Upadek, który obrazuje karta Wieży może być wbrew pozorom bardzo pozytywnym zjawiskiem. Ryby dzięki przewróceniu pewnych spraw do góry nogami będą mogły zrewidować swoje poglądy i wyciągnąć konstruktywne wnioski. Dzięki temu zaczną odbudowywać swoje życie na zdrowych, silnych postawach. Rozsądek, logika i analityczne myślenie będą mocnymi stronami ryb.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Najwyższej Kapłanki

Ryby powinny zdecydowanie unikać w tym miesiącu niejasnych sytuacji. Szczególnie powinny uważać, by nie podważać autorytetu i wiedzy wysoko postawionej kobiety, gdyż mogą zastać przez nią ośmieszone, a ich niewiedza może przysporzyć im szkód. Unikajcie plotek i sekretów.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Eremity

Eremita oznacza, że istotnym momentem w tym miesiącu będzie dla ryb czas odpoczynku i refleksji. Przy odrobinie spokoju i wyciszenia ryby będą w stanie odzyskać harmonię i równowagę między duchem a ciałem. Przyda im się chwila skupienia i spojrzenie w głąb siebie, wówczas odkryją coś ważnego.

Horoskop miesięczny dla Barana

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Świata

Barany w maju zdobędą to, o co walczyły od dłuższego czasu. Od dawna pracują na swój sukces i nadejdzie dla nich chwila triumfu, kiedy osiągną swój upragniony cel. Nie spoczną jednak na laurach, gdyż otworzą się przed nimi możliwości dalszego doskonalenia, na wyższym poziomie, dlatego też barany nie będą ustawały w rozwijaniu swoich umiejętności.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Cesarza

Cesarz da baranom siłę i wiarę we własne możliwości. Szczególnie mężczyźni spod tego znaku będą przebojowi i nieustępliwi w dążeniu do wytyczonych celów. Dzięki odwadze, uporowi i poczuciu własnej wartości zodiakalne barany mogą dużo zyskać. Muszą tylko działać zdecydowanie i być pewne swego.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Najwyższego Kapłana

Barany powinny uważać na to, by nie ufać w pełni radom i osądom innych osób, nawet, jeśli cieszą się one powszechnym uznaniem i do tej pory mogły im zaufać. Pewne ważne decyzje barany powinny podjąć samodzielnie. Brak wsparcia i podpowiedzi może spowodować, że poczują się mało pewnie.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Sądu

Barany będą musiały podjąć ważną decyzję, być może wiążącą się z konsekwencjami prawnymi lub urzędowymi. Być może czeka Was ważny sprawdzian wiedzy i umiejętności, będziecie poddane ocenie i liczycie na łaskawy osąd. Sprawiedliwy wyrok będzie dla baranów bardzo ważny.

Horoskop miesięczny dla Byka

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Kochanków

Przed bykami miesiąc pełen przyjemnych doświadczeń. Kochankowie rzutują bardzo pozytywnie na wszelkie aspekty życia, jednak szczególnie sprzyjają związkom uczuciowym i budowaniu relacji z ludźmi. To doskonały moment, aby bez żali zakończyć źle rokujące znajomości, pozbyć się negatywnych myśli i uporządkować zaległe sprawy. Byki mają szansę przejść przemianę, która da im pewność siebie i otworzy przed nimi nowe perspektywy.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Wisielca

Bykom sprzyjać będzie koncentracja, wytrwałość i upór. Będą w stanie wiele poświęcić, aby zyskać swój cel, który będzie bardziej duchowy niż materialny. Rozwój, podnoszenie kwalifikacji, nauka, we wszystkich tych sferach byki mają szansę bardzo się rozwinąć, jeśli tylko się skupią.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Sprawiedliwości

Byki mogą się w tym miesiącu spotkać z jakąś niesprawiedliwością. Nie powinny jednak chować urazy i dzielnie robić swoje. Próby usilnego udawadniania przez byki swojej racji mogą utwierdzić oceniającego w jego niesłusznym przekonaniu, zatem spokój i umiar będą lepszymi doradcami.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Głupca

Głupiec mówi o tym, że przed bykami pojawi się niespodziewana szansa i aby ją wykorzystać muszą działać szybko i spontanicznie. Jakkolwiek szalone może się to wydawać, to bykom sprzyjać będzie w tym miesiącu szczęście i jeśli zbiorą się na odwagę, to niespodziewanie mogą odnieść sukces.

Horoskop miesięczny dla Bliźniąt

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Księżyca

W maju zodiakalne bliźnięta powinny postawić na swój szósty zmysł i zaufać intuicji. Być może będą się wokół nich działy sprawy dość niejasne, zawiłe, skomplikowane, w których nie do końca będą się orientowały, jednak, gdy zaufają swojemu instynktowi wybrnął z nich bez szwanku. Być może bliźniętom uda się odkryć jakąś tajemnicę. Będzie to także czas, w którym bliźnięta będą erotycznie pobudzone i chętnie będą szukały miłego towarzystwa. Dla osób lubiących kierować się w życiu czystym rozsądkiem, logiką i kalkulacją będzie to jednak trudny czas.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Rydwanu

Rydwan oznacza, że bliźniętom będzie wybitnie sprzyjał ruch. Ich mocną stroną będzie odwaga i spontaniczność. Bliźnięta będą umiały błyskawicznie dostosować się do zmian i podejmować trafne decyzje. Bardzo dobrze odnajdą się w chaotycznej sytuacji. Karta ta może również oznaczać, że bliźniętom sprzyjać będzie zmiana miejsca. Karta ta sprzyja podróżom.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Umiaru

Przesada nigdy nie jest dobra, nawet, jeśli idzie o zachowanie umiaru. Bliźnięta powinny, zatem uważać, by nie przesadzać z ostrożnością i nieufnością. Ich dystans wobec świata, emocjonalny chłód i pragnienie kontrolowania może spowodować, że bliźnięta stracą równowagę. Odrobina zabawy, luzu i spontaniczności im nie zaszkodzi.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Diabła

Diabeł przyniesie bliźniętom wielką pokusę, ale i ogromną witalność. Ważne wydarzenie w ich życiu będzie się ściśle wiązało z tym, czego pożądają. Powinny uważać, aby postępować uczciwe i moralne. By przezwyciężyć swoje słabości bliźnięta będą musiały walczyć z nałogami i skierować nagromadzoną energię na jakiś pozytywny cel. Wówczas negatywne wpływy znikną i bliźnięta mogą odnieść sukces.

Horoskop miesięczny dla Raka

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Koła Fortuny

W maju raki mogą zaliczyć zarówno wzloty jak i upadki, jednak fortuna im sprzyja, zatem ze wszelkich zawirowań wyjdą obronną ręką. Najgorsze, co im grozi to stagnacja, trwanie z miejscu, w bezruchu. Najważniejsze to iść na przód, podejmować ryzyko, nie bać się zmian. Wszystko to ma na celu zdobycie przez raki nowych, cennych doświadczeń. Symbol koła będzie je chroniła jak tarcza.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Mocy

Żadne trudności, jakie raki spotkają na swojej drodze nie będą w tym miesiącu w stanie spowolnić ich ani zniechęcić do realizacji marzeń. Moc da rakom siłę do przezwyciężania wszelkich przeciwności, a pokonanie każdej z nich da im więcej siły, wiedzy i pozwoli im wzmocnić swoją pozycję. Rakom sprzyjać będzie ich spryt, wewnętrzna moc i silna wola.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Kochanków

Maj nie będzie korzystny dla raków pod względem ważnych emocjonalnych wyborów. Jeśli wahacie się w kwestiach uczuć, to postarajcie się uczciwie i obiektywnie ocenić nie tylko swoje emocje, ale także zachowanie Waszego partnera. Od tej decyzji będzie zależało Wasze dalsze szczęście, jednak, jeśli możecie ją odwlec w czasie, to będzie to dla Was najlepsze.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Śmierci

Raki powinny w tym miesiącu szykować się na dużą zmianę, a to za sprawą karty Śmieci. Mówi ona wyraźnie, że coś w życiu raków skończy się definitywnie. Natura jednak nie znosu pustki i w to miejsce natychmiast pojawi się coś nowego. Może to być zakończenie projektu, pewnego życiowego etapu lub znajomości.

Horoskop miesięczny dla Lwa

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Sądu

Dla lwów miesiąc maj będzie czasem podsumowań, rozliczeń i konfrontacji. Nie będzie to być może sąd ostateczny, ale lwy pragną jasno określić, w jakim miejscu swojego życia się znajdują zanim zaplanują kolejne kroki. Będą poddawane ocenie i same będą oceniały nie tylko zdarzenia, ale także osoby i ich poczynania. Dzięki temu rozeznaniu uda im się podjąć dobrą decyzję. To idealny czas na załatwianie spraw urzędowych.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Świata

Świat to karta o pozytywnym wydźwięku. Dla lwów oznacza ona dobre warunki do zakończenia wszelkich spraw, ich dążenia zakończą się sukcesem, który pozwoli im uzyskać wyższy poziom rozwoju, awansować lub przejść do kolejnego, ważnego dla nich etapu. Świat mówi też o tym, że zanim lwy ruszą w dalszą drogę, będą miały czas, by świętować i cieszyć się życiem.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Głupca

To, co może lwom stanąć na przeszkodzie, to niefrasobliwość, dekoncentracja i chęć podążania łatwą ścieżką. Chodzenie na skróty, to jednak nie jest najlepsza droga w ich przypadku. Lwy nie powinny podejmować nieprzemyślanych, decyzji, ani ufać niesprawdzonym osobom.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Koła Fortuny

Lwy staną w tym miesiącu w obliczu poważnego wyzwania. Będą miały okazję całkowicie odmienić swój los, jednak potrzebują odwagi do tego by podjąć ryzyko i zakręcić Kołem Fortuny. Szczęście będzie im sprzyjało, więc powinny śmiało iść do przodu. Lwy powinny pamiętać, że stagnacja, choć z pozoru bezpieczna blokuje możliwość rozwoju i życiowych zmian.

Horoskop miesięczny dla Panny

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Najwyższego Kapłana

W maju zodiakalne panny będą mogły liczyć na życzliwość i wsparcie swojego zaufanego doradcy. Życzliwa im osoba, która czuwa nad ich rozwojem, będzie wspierała je, nie ingerując jednak bezpośrednio i nie narzucając swojego zdania, czy pomocy. Dzięki temu zapleczu panny mogą pewnie kroczyć naprzód i realizować swoje plany. Okazana innym życzliwość również wróci do panien, zatem warto być w tym czasie otwartym na kontakty z innymi ludźmi.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Umiaru

Mocną stroną panien będzie w tym miesiącu zdrowy rozsądek. Dzięki niemu nabiorą dystansu do świata i będą mogły z szerszej perspektywy ocenić sytuację. Dostrzegą wówczas to, czego szukają. Panny wiele zyskają zachowując umiar i nie dając zmącić sobie umysłu za pomocą używek.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Najwyższej Kapłanki

Najwyższa Kapłanka ostrzega panny przed zbytnią ufnością we własne siły i umiejętności. Być może nie posiadają one jeszcze dostatecznej wiedzy, bądź nie odkryły istotnej informacji. Panny zdecydowanie powinny w tym miesiącu unikać sekretów i plotek.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Sprawiedliwości

Ważnym momentem dla panien będzie powrót do upragnionej równowagi emocjonalnej. Uda Wam się załatwić sprawę, która od dłuższego czasu wisiała nad Wami i dzięki temu poczujecie się znacznie lepiej. Sprawiedliwości stanie się zadość i jeśli tym razem od Was będzie zależała ocena osoby lub sytuacji postąpicie zgodnie z normami etycznymi i moralnymi.

Horoskop miesięczny dla Wagi

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Cesarzowej

Wagi skupią się w tym miesiącu na życiu rodzinnym, budowaniu dobrej atmosfery w swoim najbliższym otoczeniu. Będą świetnie zarządzały swoim czasem, dobrze rozplanują zadania dla siebie i swoich bliskich, którzy niepostrzeżenie będą realizować plany swojej cesarzowej. Wagi chętnie wesprą bliskich i doradzą każdemu, kto zwróci się do nich o pomoc, jednakże nie będą mu jej narzucać.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Księżyca

Księżyc ześle w tym miesiącu wagom niezwykły dar, ich intuicja, szósty zmysł oraz instynkt będą świetnie im służyły. Będą doskonałymi obserwatorami i dzięki temu mają szansę odkryć jakiś sekret bądź tajemnicę. Karta ta niesie też ze sobą ogromną energie erotyczną, dzięki czemu życie osobiste panien ma szansę rozkwitnąć i dać im wiele satysfakcji.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Maga

Ten miesiąc to nie będzie najlepszy czas na rozpoczynanie nowych inwestycji i podejmowanie nowych działań. Wagi powinny uważać na karierowiczów i dorobkiewiczów, którzy mogą chcieć wybić się ich kosztem. Muszą też pamiętać, że na prawdziwy i długotrwały sukces trzeba ciężko zapracować, nie nastanie on, bowiem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Wieży

Wieża oznacza, że wagi bardzo poruszy dosłowne zawalenie jakiejś sprawy lub znajomości. Nie będą się spodziewały tak drastycznej zmiany i wytrąci je to z równowagi. Dokładana analiza sprawy może wykazać, że przyczyna takiego jej obroty tkwi u jej początków. To cenna lekcja na przyszłość, aby nie popełnić podobnego błędu i budować na silnych, zdrowych podstawach.

Horoskop miesięczny dla Skorpiona

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Cesarza

Miesiąc maj będzie dla skorpionów pełen wyzwań, ale i satysfakcji. Uda im się zawojować świat, zdobyć pozycję, o której marzą, a dzięki której będą sprawowały niepodzielną władzę w swoim otoczeniu. Będą dobrze organizowały swój czas i rozdzielały zadania. Musza jedynie uważać, by nie popaść w zbytnie samouwielbienie i arogancję.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Gwiazdy

Zodiakalnym skorpionom sprzyjać będzie dobra Gwiazda, która da im czas na regenerację sił, osłonę przed zawieruchami życia i wenę do układania planów na przyszłość. Skorpiony będą mogły odreagować stres, oczyścić się energetycznie i zrelaksować. Ta odnowa będzie dla nich niezwykle korzystna.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Wieży

Wieża to bardzo silne ostrzeżenie, które mówi o tym, że skorpiony pokładały wielkie nadzieje w czymś, co od samego początku było skazane na niepowodzenie, gdyż miało złe postawy. Rozpacz po upadku takiej „szklanej wieży” może przesłonić skorpionom szansę na rozwój i odbudowę tego, co się posypało.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Diabła

Maj ześle skorpionom wielkie emocje. Będą walczyły ze swoimi słabościami, nałogami, starając się zmienić na lepsze. Wszystko skazuje na to, że nie zabraknie im determinacji i choć zdają sobie sprawę ze swoich ułomności, to walczą z nimi dzielnie. Skorpiony mogą odnieść sukces, o ile nadal będą trzymały się w karbach.

Horoskop miesięczny dla Strzelca

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Rydwanu

Rydwan oznacza, że na ścieżce rozwoju osobistego osób spod znaku strzelca będzie się bardzo dużo działo. Ruch i zmiany będą dobrze na nie działały, będą odświerzające, mobilizujące i przyniosą im oczekiwany postęp. Szczególnie korzystny dla strzelców byłby teraz wyjazd lub podróż. Choć zmiany te niosą w sobie element chaosu, to wyrwą strzelce ze stagnacji i nudy.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Eremity

Osoby spod znaku strzelca będą miały świadomość tego, że oprócz potrzeb ciała istnieją też potrzeby ducha. Zadbają o siebie, swoje zdrowie i wewnętrzną równowagę. Sprzyjać im będzie koncentracja, odpowiedzi na swoje pytania mogą znaleźć w medytacji. Czas, jaki poświęcą sobie samym będzie owocny.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Mocy

Strzelce powinny w tym miesiącu uważać na to, by nie przesadzić z obowiązkami. Dużo wzięły na swoje barki, działają na kilku frontach i nadmiar wyzwań może je przytłoczyć. Pamiętajcie, że wszystko da się poukładać, ale trzeba do tego konsekwencji uporu i dobrego planu działania. Nie poddawajcie się, a każde małe zwycięstwo będzie przybliżało Was do osiągnięcia celu.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Śmierci

Choć nazwa tej karty brzmi złowrogo, to Śmierć może wnieść w życie strzelców dużo dobrego. Coś się w ich życiu ostatecznie zakończy, jakiś ważny etap. Tylko dzięki zamknięciu tej sprawy będzie mogło pojawić się coś nowego. Karta ta może zwiastować zakończenie projektu, pewnego etapu nauki lub znajomości.

Horoskop miesięczny dla Koziorożca

Twoja droga życiowa. Wielki Arkan Diabła

Maj będzie dla zodiakalnych koziorożców miesiącem pokus i zmagania ze swoimi słabościami. Żywioł ognia podsyci temperament koziorożców, które mogą być skore do kłótni i wybuchów. Nie zabraknie im siły witalnej, zatem jeśli tylko uda im się okiełznać swojego demona i skierować uwagę na jakiś pozytywny cel będą miały duże szanse na sukces.

Co Ci sprzyja. Wielki Arkan Słońca

Słońce da koziorożcom dużo energii i sił do realizacji planów. Bardzo dobrze będą układały się ich związki z innymi ludźmi, szczególnie z najbliższego otoczenia. Los będzie sprzyjał koziorożcom, które powinny wykorzystać ten czas dla dobra swojego i osób, którymi cię otaczają.

Wystrzegaj się. Wielki Arkan Wisielca

Koziorożce nie powinny tak mocno angażować się w sprawy, które wydają im się bardzo ważne. Być może gra nie jest warta świeczki. Takie działanie na siłę może Was tylko wyczerpać i zniechęcić. Aby rozwiązać problem należy się z nim skonfrontować i dać sobie czas na jego rozwiązanie.

Ważne wydarzenie. Wielki Arkan Kochanków

Coś ważnego może się wydarzyć w życiu uczuciowym osób spod znaku koziorożca. Czeka je dużo dobrych i ciepłych emocji, być może zdecydują się na poważny związek, na jego legalizację, bądź na założenie rodziny. Osoby samotne mogą natomiast spotkać kogoś, z kim połączy je miłość. Kochankowie rzutują pozytywnie na wszystkie aspekty życia koziorożców.

Horoskop miesięczny przygotowała dla Was Wróżka Sorsha, niech Wam się spełni to, co dobre.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy