SONY DSC

Mam tarota! I co dalej? Pierwsza talia kart tarota jest bardzo szczególnym przedmiotem. Staje się dla swojego właściciela nie tylko magicznym narzędziem wróżbiarskim, ale też osobistym kluczem do świata magii i tajemnic życia. Otwierając bramy zaklętego świata wróżb wkraczamy w zupełnie inną rzeczywistość. Musimy nauczyć się w niej poruszać. Musimy nauczyć się czerpać z jej źródeł. Musimy nauczyć się ją szanować.

Zanim rozpoczniemy niekończącą się, fascynującą przygodę z tarotem warto przygotować się do pracy z kartami. Na pewno będzie to od nas wymagało sporo czasu, uwagi, skupienia i spokoju. Postarajmy się, zatem znaleźć w naszym planie dnia dłuższą chwilę tylko dla kart. Gdy już uda nam się odnaleźć tego jedynego, naprawdę swojego tarota to z całą pewnością będziemy chcieli jak najszybciej zacząć sesje wróżbiarskie. Niektóre osoby mają dużą łatwość wczuwania się w karty, naturalnie łączą się z ich energią i nie muszą szczególnie nastrajać się na odbiór tarota. Dla innych natomiast, podobnie jak w innych praktykach magicznych, ważne są rytuały związane z magią tarota. Dla tych właśnie osób szczególnie polecam przeprowadzenie rytuału oczyszczenia talii tarota z obcych wpływów przed rozpoczęciem pracy z kartami. Tymi obcymi wpływami  mogą być różne rodzaje energii z jakimi zetknęła się wcześniej nasza magiczna talia tarota. Może to być chociażby aura miejsca, z którego pochodzą nasze karty, czy ślady energii osób, które wcześniej miały możliwość dotykać tego egzemplarza tarota. Taki rytuał to oczywiście bardzo indywidualna kwestia. W różnych źródłach dotyczących praktyk magicznych możemy znaleźć różne propozycje jego przeprowadzenia. Jeśli już się zdecydujecie się na to by urządzić swój ryt, to dobierzcie go według swoich osobistych potrzeb. Możecie również działać instynktownie, wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, wypowiedzieć zaklęcia i odprawić rytuał na swój własny sposób. Może to być swoista oczyszczająca mantra, rytualne okadzenie kart nad dymem z kadzidła, czy uniesienie ich nad oczyszczającym płomieniem świecy (ostrożnie z ogniem).  Po takim „wysterylizowaniu” kart z pewnością będzie Wam o wiele łatwiej dostroić się do nich i nawiązać z nimi mistyczną więź. Niebawem zauważycie, że już samo wzięcie kart tarota do ręki, ich tasowanie, przekładanie będzie wyzwalało w Was swoistą energię.  Wówczas mistyczne połączenie między Wami, a waszym magicznym narzędziem będzie bardzo wyraźnie wyczuwalne.

Dogłębne poznawanie kart tarota to długi i często żmudny proces. Nie kończy się on nigdy, gdyż jeśli naprawdę pragniecie żyć z tarotem u boku i będziecie interesować choćby pobieżnie tematyką związaną z wróżbiarstwem, to zawsze traficie na jakąś nową interpretację, zaś każdy rozkład kart będzie inny od poprzedniego. Praktycznie każda talia ma swoją swoistą symbolikę, która może nawiązywać w do którejkolwiek mitologii, astrologii czy numerologii, jednak ogólne znaczenie wróżebne kart jest jednakowe dla wszystkich talii tarota. Z czasem z pewnością uda Wam się poznać dogłębnie znaczenie swoich kart. Zacznijcie jednak od podstaw.  Zachęcam by w trakcie czytania książek, poradników i innych dostępnych materiałów mieć przy sobie tarota i konkretną kartę. Wówczas o wiele łatwiej będzie nam przestudiować jej przekaz. Zalecam gorąco, by przy poznawaniu kart w tarocie zachować odpowiednią kolejność. Podczas zaznajamiania się z Wielkimi Arkanami zacząć od Głupca a skończyć na karcie Świata. Być może wówczas uda Wam się zauważyć, że Wielkie Arkana tworzą swoisty cykl, jedna karta przechodzi w drugą i jest ściśle powiązana ze swoimi sąsiadami. Tak, więc Magowi bliżej jest do Głupca niż do potężnego mędrca, dlatego też symbolizuje naukę, zdobywanie wiedzy i ciężką pracę. Już samo poznanie Wielkich Arkanów da Wam olbrzymie możliwości, gdyż wiele rozkładów kart można rozłożyć przy użyciu wyłącznie przy pomocy kart Wielkich Tajemnic Życia. Przy poznawaniu Małych Arkanów także polecam trzymać się ich kolejności i poznawać je według kolorów tarota. Tu również występują pewne podobieństwa. Warto zauważyć, że konkretne figury odnoszą się do podobnych spraw, z tym, że w innym kontekście, raz uczuć, raz duchowości, życia, czy finansów. Im dłużej będziecie pracowali z kartami tym więcej szczegółów będziecie w nich widzieli i tym łatwiej będzie Wam zrozumieć ich znaczenie w konkretnym rozkładzie wróżebnym tarota.

Jak już wcześniej wspomniałam tak przy samym wróżeniu jak i przy poznawaniu swoich kart wróżka, czy też wróż musi zapewnić sobie odpowiednie miejsce i czas. To znów kwestia bardzo subiektywna. Są wróżbici, którzy wolą pracować w ciszy własnego domu, czy salonu, lubią mistyczną atmosferę i znacznie łatwiej wczuć im się w karty, gdy pracują w odpowiedniej scenerii. Specjalne nakrycie stołu, ciepłe światło świec, wonne kadzidło, to wszystko pomaga budować nastrój seansu. Nie jest jednak niezbędne. Dzięki temu wróżki mogą działać w „terenie” i mieć karty tarota zawsze pod ręką. Jak wiadomo praktyka czyni mistrza, zatem może Wam przyjść wróżyć w zupełnie zwyczajnym miejscu, gdzie tylko i wyłącznie Wy i Wasze karty będziecie stwarzać magię tarota.

Gdy już oswoicie nieco Wasze karty możecie pokusić się o pewną małą osobistą wróżbę. Jeśli chcecie spróbować, to proszę, wybierzcie ze swojej talii tarota ulubioną kartę. Na pewno jest taka, której pojawienie się sprawia, że czujecie przypływ radości i siły. Gdy już ją znajdziecie, połóżcie ją przed sobą. Teraz poszukajcie karty, która jest dla Was najbardziej niepokojąca, za którą mimo wszystko nie przepadacie, bo jest w niej coś takiego… Połóżcie ją obok pierwszej. Teraz z pozostałych kart musicie wybrać jeszcze jedną. Nie patrząc na wizerunki kart musicie wybrać intuicyjnie konkretną kartę. Jest? Ułóżcie ją między poprzednimi. Karta, która budzi w was mieszane uczucia symbolizuje sytuację, z której chcecie się wydostać. Wybrana przez Was karta, środkowa, obrazuje ścieżkę, którą powinniście podążać. Zaś ta ulubiona karta to cel, który chcecie osiągnąć i do którego ścieżkę właśnie odnaleźliście. Powodzenia!

Pamiętajcie, że trzymając w rękach karty możecie zadać praktycznie każde pytanie, (choć nie każde wypada zadawać) i co ważniejsze, możemy uzyskać na nie odpowiedź. To wielka moc, wielka siła, ale też ogromna odpowiedzialność i nigdy nie należy o tym zapominać. Wiedza to potęga, czasami jednak lepiej jest nie wiedzieć o pewnych kwestiach. Zawsze zanim sami zadacie pytanie zastanówcie się, czy naprawdę chcecie zgłębić tą tajemnicę. Bo tarot odpowie z całą stanowczością.

Komentarze

Brak komentarzy