wizyta u wróżki

 

Wizyty u wróżki stały się w dzisiejszych czasach o wiele bardziej popularne niż jeszcze dekadę temu. W znacznym stopniu przyczynia się do tego wzrost samoświadomość społeczeństwa i rozwój technologii, która bardzo ułatwia kontakt z doradcą, zapewniając jednocześnie anonimowość osobie pytającej. Ludzie coraz częściej szukają swojej życiowej drogi, wsparcia w realizacji swoich planów, a przede wszyskim porady przy dokonywaniu ważnych dla nich wyborów. Wiele życiowych decyzji jest trudnych, a ich podejmowanie nie zawsze przychodzi łatwo. Wówczas wróżka może pomóc nam nabrać dystansu do sprawy, obejrzeć ją z szerszej perspektywy i ułatwić podjęcie decyzji. Zanim jednak udamy się po poradę warto przygotować się do wizyty i zastanowić nad tym, co nas do tego skłania.

Dlaczego warto pójść do wróżki?

Doświadczony wróż lub wróżka jest świetnym doradcom w wielu dziedzinach życia. Na pewno duże znaczenie ma to, że doradca nie ocenia pobudek klienta, nie osądza go i nie neguje jego wątpliwości. Gdy pada konkretne pytanie wróżka nie wnika w to, dlaczego dana osoba sama nie podejmuje decyzji, nawet, gdy wydaje się skłaniać ku jakiejś konkretnej metodzie działania. Wróżbita jest zobowiązany obiektywnie opisać wynik wróżby, przedstawić wszystkie za i przeciw jakie widzi, opisać sytuację i wyjaśnić wszelkie zawiłości, jakie wynikają z rozkładu. Wiele osób decyduje się wizytę u wróżki w kluczowym momencie swojego życia lub w chwili gdy dopada ich zwątpienie i nie widzą dalszych możliwości działania. Czasami chodzi o decyzję związaną z karierą zawodową, innym razem o kwestię zakupu nieruchomości, zainwestowania pieniędzy, a czasami o kwestie osobiste, uczucia i zdrowie. Jeśli pytanie będzie zbyt ogólne lub zawiłe doświadczony doradca pomorze je doprecyzować, co już samo w sobie pomaga poukładać podstawowe sprawy.

Jak wybrać wróżkę dla siebie?

Wiele osób, gdy już zdecyduje się na to, by udać się po poradę do wróżki zastanawia się, którego doradcę wybrać. Oczywiście łatwo znaleźć ogłoszenie i pójść do pierwszej wróżki, która pojawi się w naszym zasięgu. Wiele osób ufa jedynie uznanym ekspertom i gotowa jest długo czekać i słono zapłacić by udać się do takiego słynnego wróżbity. Dobrą metodą szukania własnego doradcy jest „poczta pantoflowa”, bo wróżka sprawdzona przez kogoś znajomego ma już dość pewne referencje. Warto też poszukać opinii o naszym potencjalnym wróżbicie, zapoznać się z jego publikacjami i z komentarzami na jego temat. Wielu wróżbitów działa w tej chwili w internecie, zatem to od nas zależy, czy umówimy się na spotkanie na żywo, czy też preferujemy kontakt wirtualny. Spore grono wróżbitów specjalizuje się w konkretnych dziedzinach, jedni doradzają głównie w sprawach uczuciowych, inni finansowych lub zdrowotnych, każdy jednak stara się jednak posiąść uniwersalną wiedzę i należycie z niej korzystać. Pamiętajmy, że dobry doradca powinien zachowywać się profesjonalnie, z uwagą wysłuchać problemu, z jakim się do niego zwracamy, odnosić się do klienta uprzejmie i z sympatią. Dobrze jest nawiązać nić porozumienia w trakcie sesji. Naturalnie doradcę obowiązuje dyskrecja, zaufanie klientów to podstawa do budowania dobrej opinii, więc trzeba o nie dbać. Wróżbita nie powinien narzucać pytającemu swojej woli i gotowych rozwiązań, a jedynie doradzać, dokładnie opisać wynik wróżby i w razie wątpliwości wspólnie z klientem go przeanalizować.

Jak przygotować się do takiego spotkania?

Przed wizytą u wróżki warto zastanowić się chwilę nad tym, jakiego rodzaju pomocy oczekujemy. Wróżka nie rozwiąże za nikogo jego własnych problemów, ale może doradzić jak to zrobić. Warto jest sformułować wcześniej pytania, które chcemy zadać wróżce, można je śmiało zapisać i przyjść z gotową listą. Należy zadawać tylko takie pytania, na które naprawdę chcemy znać odpowiedź. Gdy ją uzyskamy, nie zadajemy tego samego pytania ponownie, nawet w zmienionej formie. Wróżka może odmówić odpowiedzi na pewne pytania, zazwyczaj informuje o tym zawczasu, na przykład na swoje stronie internetowej. Wielu wróżbitów z zasady nie wróży dzieciom, młodzieży i kobietom w ciąży. Kategorycznie nie wróży się na temat śmierci i naprawdę poważnych chorób. Wróżka ma prawo odmówić odpowiedzi na pytanie, jeśli jest źle zadane i może pomóc sformułować je we właściwy sposób.  Nie należy udawać się do wróżki będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W takim wypadku należy przerwać sesję. Wróżka może zapytać o datę urodzenia, w zależności od metody, jaką się posługuje może być ona bardziej lub mniej szczegółowa, astrolog wymaga często podania dokładnej godziny urodzenia, tarocistom wystarcza sama data. 

Warto udać się do wróżki!

Warto skorzystać z porady wróżki, gdy nachodzą nas wątpliwości w ważnej kwestii. Dobry doradca będzie dla klienta (osoby zadającej pytanie) cennym wsparciem, zaufanym powiernikiem i przyjacielem. Zawsze należy mieć jednak na uwadze podstawowe zasady, jakie obowiązują także w świecie wróżb i być świadomym tego, czego możemy się spodziewać po wizycie u wróżki. Do dobrego doradcy warto wracać, gdyż z czasem będzie on coraz lepiej dostrajał się do pytającego i trafniej interpretował wróżbę. Wielu wróżbitów bardzo ceni sobie opinie klientów, bo pozwalają im one doskonalić warsztat. Właśnie, dlatego warto dać znać doradcy na ile jego wróżba się ziściła.

Komentarze

Brak komentarzy